Past Events

Konstantina Zanou
   ,
  12 - 1:30 p.m.
  270 Stephens Hall
Konstantina Zanou
   ,
  4 - 6 p.m.
  Room 180 Doe Library
Alyssa Park
Laszlo Gyorgy
   ,
  4 - 5:30 p.m.
  180 Doe Library
Laszlo Gyorgy
   ,
  3:30 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive
   ,
  2:30 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive
   ,
  7:30 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive
   ,
  3:10 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive
   ,
  7 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive
   ,
  3:10 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive
   ,
  3:10 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive
   ,
  6:30 - 8 p.m.
  3335 Dwinelle Hall
Umit Kurt
   ,
  4 - 6 p.m.
  B-4 Dwinelle Hall
Ivan Sokolov
   ,
  5:30 - 7 p.m.
  Dinner Board Room Graduate Theological Union
Wanda Nowicka
   ,
  7 - 9 p.m.
   Easton Hall (Off Campus)
Moshe Taube
Aysenur Korkmaz
   ,
  6:30 - 8 p.m.
  3335 Dwinelle Hall
Aysenur Korkmaz
   ,
  12 - 1 p.m.
  201 Moses Hall
Ludvig Norman
   ,
  4 - 5:30 p.m.
  270 Stephens Hall
Amy H. Liu
   ,
  5 - 6 p.m.
  201 Moses Hall
Kristian Åtland
   ,
  9:30 a.m. - 6 p.m.
  180 Doe Library
   ,
  6 - 7:30 p.m.
   Alumni House
Katja Petrowskaja
   ,
  4 - 5:30 p.m.
  270 Stephens Hall
Dominique Kirchner Reill
   ,
  12 - 1:30 p.m.
  270 Stephens Hall
Boris Adjemian
   ,
  4 - 6 p.m.
  B-4 Dwinelle Hall
Olga Matich
   ,
  7 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive
   ,
  12 - 1:30 p.m.
  270 Stephens Hall
Jennifer M. Dixon
Central Asian Textiles
   ,
  5 p.m.
  180 Doe Library
Mariachiara Gasparini, Joyce Ertel Hulbert
   ,
  12:30 - 2 p.m.
  Garron Reading Room (346) Kroeber Hall
Jennifer J. Carroll
   ,
  5 - 6 p.m.
  201 Moses Hall
Paolo Mancosu, Harsha Ram
   ,
  4 - 6 p.m.
  Geballe Room, 220 Stephens Hall
Maxim Osipov
   ,
  12 - 1:30 p.m.
  270 Stephens Hall
Houri Berberian
   ,
  4 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive
Green-eyed Lama
   ,
  5 p.m.
  180 Doe Library
Oyungerel Tsedevdamba, Jeffrey L. Falt, Brian Baumann
   ,
  4 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive
   ,
  4 - 6 p.m.
  Toll Room Alumni House
   ,
  4 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive
   ,
  4:30 - 6 p.m.
  Sproul Rooms International House
Martha Lampland
   ,
  4 - 6 p.m.
  B-4 Dwinelle Hall
Stuart Goldberg
   ,
  9 a.m. - 6 p.m.
  Sproul Rooms International House
   ,
  12 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive
David M. Wineroither / Photo Credit: Konrad Adenauer Foundation
   ,
  12 - 1 p.m.
  201 Moses Hall
David M. Wineroither
Eifman Ballet
   ,
  3 - 5 p.m.
   Zellerbach Hall
Eifman Ballet
Stephen M. Norris
   ,
  6 - 7:30 p.m.
  3335 Dwinelle Hall
Stephen M. Norris
Martin Previsic
   ,
  5:15 - 6:45 p.m.
  270 Stephens Hall
Martin Previsic
Anatolii Dirun
   ,
  5:15 - 6:45 p.m.
  270 Stephens Hall
Anatolii Dirun
John Reuter
   ,
  4 - 5:30 p.m.
  270 Stephens Hall
John Reuter
"Singing in Exile"
   ,
  7 - 9 p.m.
  105 North Gate Hall
Virginia Pattie Kerovpyan, Aram Kerovpyan
Pavle Levi
   ,
  5:15 - 6:45 p.m.
  Geballe Room, 220 Stephens Hall
Pavle Levi
   ,
  6 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive
   ,
  1:30 p.m.
   Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive